Ücretsiz Kurslar

Erkek Berberliği Saç Sakal Kesimi Kursu

Erkek Berberliği Saç Sakal Kesimi Kursu

Erkek Berberliği Saç Sakal Kesimi Kursu

Halk Eğitim Merkezleri Ücretsiz Erkek Berberliği Saç Sakal Kesimi Kursu Eğitim Süresi 372 Saattir. Kursa Katılabilmek İçin En Az İlkokul Mezunu Olmak Ve 14 Yaşının Tamamlamış Olmak Gereklidir.

Türkiye Genelindeki 987 Halk Eğitim Merkezi Dışında Belediyeler Tarafından Açılan Kurs Merkezlerinde Saç Sakal Kesimi Kursu Açılabilmektedir. Kurs Eğitimleri Teorik Ve Pratik Olarak Yapılır.

Kursiyerler Kurs Süresince Kişisel Hijyen, İş Öncesi Hazırlık, Salon Hazırlığı, Müşteri Karşılama Ve Uğurlama, Saç Ve Saçlı Deri Analizi, Saçlı Deriye Masaj Ve Bakım, Saçları Yıkama Ve Ayırma, Saç Kesimimin Temel Kavramları, Saça Düz Kemi, Katlı Kesim, Özel Saç Kesimi, Saç Tıraşı, Sakal Bıyık Tıraş, Sakal Ve Bıyık Şekillendirme, Sakal Ve Bıyık Tıraşı Sonrası Cilt Bakımı Yapma Bilgi Ve Becerisi Kazanırlar. Kurs Sonunda Başarılı Olan Kursiyerlere Meb Onaylı Sertifika Verilir.

Erkek Berberliği Saç Sakal Kesimi Kursu Konuları

12 Saat Süreli Kişisel Hijyen:
Hijyen Kurallarına Uygun Kişisel Bakım, Yapılacak İşe Uygun Kıyafet Seçimi, Hizmet Sırasında Fiziksel Sağlığını Korumak İçin Vücut Mekaniklerine Uygun Harekete Etme Konularında Eğitim Verilir.

12 Saat Süreli Salon Hazırlığı:
Hijyen Kurallarına Göre Salon Hijyeni, Çalışma Ortamındaki Araç Ve Gereçleri Kullanıma Hazır Hale Getirme, Kuaför Salonu Temizliği Araç Ve Gereçleri Hazır Hale Getirmek, Cilt Bakım Salonu Temizliği Ve Araç Gereçleri Hazır Hale Getirme, Makyaj Odası Temizliği Ve Araç Ve Gereçleri Hazır Hale Getirmek Konularında Eğitim Verilir.

Sponsorlu Bağlantılar

10 Saat Süreli Müşteri Karşılama Ve Uğurlama:
Nezaket Kurallarına Uygun Olarak Güler Yüzle Müşteriyi Karşılamak Ve Uğurlamak Konularında Eğitim Verilir.

22 Saat Süreli Saç Ve Saçlı Deri Analizi:
Saç Ve Saçlı Deri Yapısı Analizi, Saç Kozmetiklerinin Alerji Testi, Kişisel Hijyene Dikkat Ederek Olası Saçlı Deri Hastalıkları Konularında Eğitim Verilir.

14 Saat Süreli Saçlı Deriye Masaj Ve Bakım:
Bakım Kurallarına Göre Saçlı Deriye Bakım Masajı, Temizleme Kurallarına Göre Saçlı Deriye Temizleme Masajı Konularında Eğitim Verilir.

14 Saat Süreli Saçları Yıkama Ve Ayırma:
Hijyen Kurallarına Uygun Saçları Yıkama, Saçları Tekniğine Uygun Olarak Ayırma Konularında Eğitim Verilir.

20 Saat Süreli Saç Kesim Temelleri:
Saç Kesim Uygulamalarının Temel Kavramları, İstenilen Saç Kesim Modeline Uygun Olarak Müşteriye Ve Araç Ve Gereçleri Saç Kesimi İçin Hazırlamak Konularına Eğitim Verilir.

45 Saat Süreli Düz Kesim:
Tekniğine Uygun Saça Uzun Düz Kesim, Saça Kısa Düz Kesim, Saça Yata Küt Kesim, Saça Öne Doğru Uzayan Küt Kesim Konularında Eğitim Verilir.

45 Saat Süreli Katlı Kesim:
Tekniğine Uygun Saça Uzayan Katlı Kesim, Saça Eşit Katlı Kesim Konularında Eğitim Verilir.

Bizi Facebook Ve Twitter Üzeriden Takip Edin, Ücretsiz Kurslardan Haberiniz Olsun.

Bizi Facebook'dan Takip Edin
70 Saat Süreli Özel Saç Kesimi:
Tekniğine Uygun Saçı Dıştan Ve İçten İnceltir, Saça Çentik Uygulaması, Saça Point Uygulaması, Saça Genişlik Ve Hacim Kazandıran İnceltme, Saça Makas Kaydırma Uygulaması, Saça Klasik Ustura İle İnceltme, Saça Kombinasyon Saç Kesimi Konularında Eğitim Verilir.

36 Saat Süreli Saç Tıraşı:
Tekniğine Uygun Bir Şekilde Klasik Saç Tıraşı, Değişik Saç Tıraşı, Baş Bölgesi Kılları Temizleme Konularında Eğitim Verilir.

30 Saat Süreli Sakal Bıyık Tıraşı:
İş Sağlığı Ve Güvenliği Tedbirlerine Ve Hijyen Kurallarına Uygun Tekniğine Uygun Sakal Tıraşı, Bıyık Tıraşı Yapma Konularında Eğitim Verilir.

30 Saat Süreli Sakal Bıyık Şekillendirme:
İş Sağlığı Ve Güvenliği Tedbirlerine, Kişi İsteğine Ve Tekniğine Uygun Sakal Şekillendirme, Bıyık Şekillendirme Konularında Eğitim Verilir.

12 Saat Süreli Erkek Cilt Temizliği:
Cilt Bakım Ürünleri Ve Cihazları, Sakal Bıyık Tıraşından Sonra Cilt Temizliği Ve Bakımı Konularında Eğitim Verilir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. Ibrahim oztok dedi ki:

  Ben40 yaşındayım kuruşunuza kayıt olabiliyormuyum geçerli mesleğim yok erkek kuaförlüğü yapmak istiyorum konyada yok oyuzden tyt sınavına girip kazanırsam hukuk okumayı düşünüyorum. Yaşımdan dolayı iş bulma imkanım olmuyor. Erkek kuaförlük kurşunu bu yüz den istiyorum kazanmam durumunda kayıt süresi geldiğinde kayıt olsam yardımcı olurmusunuz.

  1. halk eğitim merkezlerinde talep edilen kurslar için yılın 12 ayında ön kayıt olunabilir. belge almak için mesleki eğitim merkezlerine başvurulur.

 2. Banu yapar dedi ki:

  Benimde 2 oglum var saç ve sakal berberlik kursu almak istiyorlar kurslarınız nerelerde istanbulda

  1. http://www.hbo.gov.tr/YayginEgitim/EYaygin
   adresinden il seçip, kurs alanı olarak güzellik ve saç bakım hizmetleri seçip, kurs adı olarak saç sakal kesimi seçilerek kurs bul butonuna tıklayın. kayıt alınan kurs varsa listelenir.

 3. senem koca dedi ki:

  sistemden berberlik kursuna kayıt oluşturamadım.

  1. https://e-yaygin.meb.gov.tr/Login.aspx
   linkten üyelik oluşturup il seçerek arama yapınız. ilde kayıt alınan kurs varsa kayıt olunabilir.

BİR YORUM YAZ