Ücretsiz Kurslar

Halk Eğitim Cenaze Hizmetleri Kursu

Halk Eğitim Cenaze Hizmetleri Kursu

Halk Eğitim Cenaze Hizmetleri Kursu

Halk Eğitim Cenaze Hizmetleri Kursu Kişisel Gelişim Ve Eğitim Alanında Taleplere Göre Türkiye Genelindeki Halk Eğitim Merkezlerinde Yıl Boyunca Açılabilmektedir. Kursun Eğitim Süresi 32 Saattir. Kursiyerlere Cenaze İle İlgili Dini Konular İle İdari Ve Hukuki Kurallar Hakkında Bilgi Sahibi Olması Amaçlanır.

Halk Eğitim Merkezlerinde Açılabilen Cenaze Hizmetleri Kursuna En Az Okur Yazar Olan Ve 18 Yaşının Tamamlamış Olanlar Katılabilir.

Kursun Konuları

24 Saat Süreli Cenaze Öncesi Ve Sonrası İşlemler:
Hastanın Ölüm Esnasında Yapılacaklar, Ölüm Haberi, Ölünün Elbise Ve Ziynet Eşyalarının Çıkarılması, Çenenin Bağlanması, Ellerin Ve Ayakların Uzatılması İşlemleri.
Cenazenin Yıkanması Ve Kefenleme, Cenaze Namazının Kılınışı, Cenaze Merasimi, Cenazeye Saygı Gösterme, Merasimdeki Temel Kurallar, Cenazenin Kabre Taşınması, Şehit Cenaze Törenleri.

8 Saat Süreli Cenazenin İdari Ve Hukuki İşlemleri:
İdari İşlemler; Belediyelerce Yapılacak İşlemler, Cenaze Sahibinin Yapacağı İşlemler, Cenaze Aracının Temini Ve Ücretleri, Mezar Yeri Tahsisi, Cenazelerin Nakli, Mezarlıkların Bakımı.
Sağlık Bakanlığı Tarafından Yapılacak İşlemler; Defin Ruhsatı Mezarlıklarda Bulunması Gereken Özellikler, Ölüm Ve Organ Nakli.
Hukuki İşlemler; Otopsi Yapılması, Otopsi İçin Mezarın Açılması, Defin Ruhsatı, Nüfus İşlemleri, Veraset İşlemleri Konularında Eğitim Verilmektedir.

Kurs Sonunda Başarılı Olan Kursiyerlere Mili Eğitim Bakanlığı Onaylı Kurs Bitirme Sertifikası Verilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
  1. Seher dedi ki:

    Meraba bende Adana’dan selamlar bende kursa katilabilirmiyim

    1. En az okur yazar olup, 18 yaşını doldurmuş olanlar katılabilir. başvurular halk eğitm merkezlerinden yada e-yaygın sistemi üzerinden yapılabilir.

  2. YASİN KOCAÖZ dedi ki:

    MERHABA BEN SERTİFİKA ALMAK İSTİYORUM NASIL YADA NE ZAMAN OLUR KURSLARI CENAZE YIKAMA SERTİFAKASI GASALLIK

    1. Halk Eğitim Merkezlerinden Yada E-Yaygın Sisteminden Kayıt Alınan Kurslara Kayıt Olunabilir, Kurs Açılması Talebinde Bulunulabilir.

BİR YORUM YAZ