Ücretsiz Kurslar Kurs Veren Belediyeler Halk Eğitim Merkezi

Halk Eğitim Manikürist Kursu

Halk Eğitim Manikürist Kursu

Halk Eğitim Manikürist Kursu

Halk Eğitim Manikürist Kursu Eğitim Süresi 310 Saattir. Halk Eğitim Merkezlerinde Güzellik Ve Saç Bakım Hizmetleri Alanı Altında Açılan Manikürist Kursuna En Az Okur Yazar Olanlar Katılabilir.

Türkiye Genelindeki Tüm İlçelerde En Az 1 Adet Bulunan Toplamda 987 Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde Halktan Gelen Taleplere Göre Açılabilen Kursta Başarılı Olan Kursiyerlere Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Kurs Bitirme Sertifikası Verilir.

Halk Eğitim Manikürist Kursu Konuları

16 Saat Süreli İş Sağlığı Ve Güvenliği:
İş Sağlığı Ve Güvenliğinin Önemi, İş Kazası Ve Meslek Hastalıklarından Korunma, Tehlikelerden Kaynaklanacak Risklere Karşı Gerekli Önlemler, Acil Durumlarda Gerekli Tedbirler Konularında Eğitim Verilir.

6 Saat Süreli Çevre Korumu:
Çevre Koruma Standart Ve Yöntemleri, Çevresel Risklerin Azaltılması, Doğal Kaynakların Tüketiminde Tasarruf Konularında Eğitim Verilir.

8 Saat Süreli Kalite Yönetim Sistemi:
İşe Ait Kalite Gereklilikleri, Kalite Sağlamadaki Teknik Prosedürler, Yapılan Çalışmaların Kalitesinin Denetimi, Proseslerde Saptanan Hata Ve Arızaları Engelleme Konularında Eğitim Verilir.


30 Saat Süreli Ön Hazırlık:
Müşteri Karşılama, Müşterinin İletişim Ve Sağlıkla İlgili Bilgileri, Müşteriye Kullanılacak Kozmetik Ürünlere Ait Alerji Testi Yapma, Yapılacak İşleme Göre Kullanılacak Makine, Araç, Gereç Ve Malzemelerini Hazırlama, Koruyucu Aparat Kullanarak Müşteriye Yapılacak İşleme Hazırlama Konularında Eğitim Verilir.

184 Saat Süreli Manikür Pedikür Uygulama:
Tırnağı İşleme Hazır Hale Getirme, Tırnağa Şekil Verme, Tırnak Etlerini Açma, Elleri Ve Ayakları Sıcak Suda Bekletme, Kütikülleri Temizleme, Topukları Törpüleme, Nasırın Türüne Göre Alma Tekniğini Belirleme, Nasırı Çıkarma, Batık Çıkarma, İşlem Sonrası Tırnak El Ve Ayak Temizliği, Tırnağı Boyama Ve Süsleme, El Ve Ayak Bakımı Yapma, Koru Manikür Yapma Konularında Eğitim Verilir.

60 Saat Süreli Protez Tırnak Uygulama:
Protez Tırnağı Ve Takma Tekniğini Belirleme, Müşterinin Tırnağı İle İlgili Ön Hazırlık, Protez Tırnağı Yapıştırma, Tırnağa Son Şeklini Verme, Protez Tırnağın Periyodik Bakımım Yapma Konularında Eğitim Verilir.

6 Saat Süreli Mesleki Gelişim Faaliyetleri:
Bireysel Mesleki Gelişim Konularında Çalışmalar Yapmak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. Mohinur dedi ki:

  Merhaba ben yabanci uyruklu oturum iznim var sizin eğitim kursumuzda yabancılarda eğitim Verma imkanı varmi

  1. öncelikle TC vatandaşlarına görev verilir. ihtiyacın karşılanamaması durumunda yabancı uyruklulara görev verilebilir.
   -Resmî kurumlardan veya ilan yoluyla ders ücreti karşılığı görevlendirmelerle ihtiyacın karşılanamaması hâlinde, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca çalışma izni, İçişleri Bakanlığınca oturma izni ve alanında yeterlilik belgesinin denkliğinin yapılmış olması şartıyla ilgili mevzuat kapsamında yabancı uyruklular ders ücreti karşılığında görevlendirilebilir.

 2. Suray ilhan dedi ki:

  İletişim için bir numara bulamadık? Nasil ulaşicaz

  1. e-yaygın sisteminden e-devlet girişi ile kurslara kayıt olunabilir, kurs açılması talebinde bulunulabilir.

 3. Nezaket yildiz dedi ki:

  Mrb kurslara katılıp kendimi geliştirmek.istiyorum

 4. Buynjargal dedi ki:

  Merhaba

BİR YORUM YAZ