Ücretsiz Kurslar Kurs Veren Belediyeler Halk Eğitim Merkezi

Halk Eğitim Pide Yapımı Kursu

Halk Eğitim Pide Yapımı Kursu

Halk Eğitim Pide Yapımı Kursu

Halk Eğitim Pide Yapımı Kursu Eğitim Süresi 116 Saattir. Türkiye Genelindeki Halk Eğitim Merkezlerinde Halktan Gelen Taleplere Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı Altında Ücretsiz Olarak Açılabilen Pide Yapımı Kursuna 18 Yaşının Tamamlamış, En Az Okur Yazar Olanlar Katılabilir.

Kurs Programında Eğitimler Pratik Ve Teorik Olarak Verilir. Kursiyerler Kurs Sonunda Başarılı Olmaları Durumunda Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Kurs Bitirme Sertifikası Almaya Hak Kazanır.

Halk Eğitim Pide Yapımı Kursu Konuları

12 Saat Süreli Çalışanların İş Sağlığı Ve Güvenliği:
İş Sağlığı Ve Güvenliğinin Amacı Ve Önemi, İş Kazası Ve Meslek Hastalıklarından Korunma Yolları, Tehlikelerden Kaynaklanan Risklere Karşı Önlemler, Acil Durumlarda Gerekli Tedbirlerin Alınması.

12 Saat Süreli Besin Öğeleri Ve Besin Grupları:
Yetişkin Ve Çocuklarda Günlük Besin Öğelerinin Gereksinimi, Farklı Besin Grupları İçin Porsiyon Miktarı Belirleme Konusunda Eğitim Verilir.

12 Saat Süreli Hijyen Ve Sanitasyon:
Ulusal Ve Uluslararası Mevzuatlara Göre Toplu Gıda Üretimi Yapılan Yerlerde Gıda, Çalışma Ortamı Ve Ekipmanların Hijyenini Sağlama Konusunda Eğitim Verilir.

6 Saat Süreli Bulaşık Yıkama Ve Çöp Atımı:
Hijyen Kurallarına Ve İşlem Sırasına Göre Elde Ve Makinede Bulaşık Yıkama Ve Bulaşık Sonrası Çöp Atımı.

32 Saat Süreli Sebzeleri Ve Etleri Hazırlama:
Hijyen Ve Sanitasyon Kurallarına Göre İşlem Sırasına Göre Sebzeleri Hazırlama, Etleri Tanıma Ve Gövde Etlerini Kullanıma Hazırlama, Kullanım Amacına Ve Pişirme Usullüne Göre Sığır Ve Dana Eti Parçalarını Kullanıma Hazırlama, Koyun Ve Kuzu Eti Parçalarını Kullanıma Hazırlama, Kümes Hayvanlarını Kullanıma Hazırlama Konularında Eğitim Verilir.

24 Saat Süreli Pide Ve Lahmacun Hazırlama:
Reçetesine Uygun Şekilde İstenilen Kıvam, Renk, Lezzet Ve Görümünde Pide Ve Lahmacun Hamuru Hazırlama, Lahmacun Ve Pide Hazırlama Konusuna Eğitim Verilir.

16 Saat Süreli Pide Ve Lahmacun Pişirme:
Pide Fırınını Kullanma, Reçetesine Uygun Bir Şekilde İstenilen Kıvam, Renk, Lezzet Ve Görünümde Pide Ve Lahmacun Pişirme Konusunda Eğitim Verilir.

Kurs Programında Başarılı Olmak İçin Yüz Üzerinden En Az 45 Puan Almak Gereklidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ