Ücretsiz Kurslar

Halk Eğitim Ücretsiz İspanyolca Kursu

Halk Eğitim Ücretsiz İspanyolca Kursu

Halk Eğitim Ücretsiz İspanyolca Kursu

Halk Eğitim Ücretsiz İspanyolca Kursu Ön Kayıtları Yıl Boyunca Yapılabilmektedir. Türkiye Genelindeki 987 Halk Eğitim Merkezinde Yabancı Dil Alanı Altında Açılan İspanyolca Kurslarına Ön Kayıt Olunabilir. Ön Kayıt Sonunda Yeterli Sayıda Talep Olması Durumunda Kurs Açılabilir. Kursun Açılması İçin En Az 12 Kişilik Grup Oluşmalıdır.

Halk Eğitim Merkezleri İspanyolca Kurs Programları
İspanyolca Seviye A1 Kurs Programı
İspanyolca Seviye A2 Kursu
İspanyolca Seviye B1 Kursu

Halk Eğitim Ücretsiz İspanyolca Kursu

İspanyolca Seviye A1 Kurs Programı:
Kursun Eğitim Süresi 120 Saattir. Kursa En Az Okur Yazar Olan 14 Yaşını Tamamlamış Olanlar Katılabilir. Kurs Programı Günde En Fazla 8 Saat Olarak Açılabilir. Kurs Sonunda Başarılı Olan Kursiyerlere Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Sertifika Verilir.

İspanyolca Seviye A2 Kurs Programı
Kursa Katılabilmek İçin İspanyolca Seviye A1 Kurs Bitirme Belgesi Sahibi Olmak Yada Yapılacak Seviye Tespit Sınavında Başarılı Olanlar Katılabilir. Kursun Eğitim Süresi 160 Saattir. Kurs Sonunda Başarılı Olan Kursiyerlere MEB Onaylı Sertifika Verilir.

İspanyolca Seviye B1 Kurs Programı
Kursun Eğitim Süresi 320 Saattir. Kursa İspanyolca Seviye A2 Kurs Bitirme Belgesi Sahibi Olan Veya Yapılacak Seviye Tespit Sınavında Başarılı Olanlar Katılabilir.

Sponsorlu

Halk Eğitim Merkezleri İspanyolca Kurslarında Avrupa Ortak Dil Kriterlerine Göre 4 Dil Becerisi Kazandırılmaktadır.
Dinleme (Açık Ve Standart Bir Dil Kullanıldığında İş, Okul Ve Boş Zaman Etkinlikleri Gibi Bilindik Şeyler Söz Konusu Olduğunda Konuşmanın Ana Hatlarını Anlayabilir. Oldukça Yavaş Ve Açık Konuşulduğunda, Radyo Ve TV Yayınlarındaki Güncel Olaylar, Meslekî Ya Da Kişisel İlgi Alanlarıyla İlgili Konuların Ana Hatlarını Anlayabilir.)

Okuma (Gündelik Hayatta Sıkça Karşılaşılan Dilde Kaleme Alınmış Ya Da Mesleğiyle İle İlgili Metinleri Anlayabilir. Kişisel Mektuplardaki Olaylar, Duygular Ve Dileklerin Betimini Anlayabilir.)

Konuşma (Karşılıklı Konuşma: Konuştuğu Yabancı Dilin Kullanıldığı Bölgeye Yaptığı Bir Yolculuk Sırasında Karşılaşılabilecek Durumların Birçoğuyla Başa Çıkabilir. Bir Hazırlık Yapmaksızın, Bilindik Ya Da Kişisel İlgi Alanına Giren Veya Gündelik Yaşama İlişkin (Örneğin Aile, Boş Zaman Etkinlikleri, İş, Seyahat Ve Güncel Olaylar) Bir Konuşmaya Katılabilir.
Sözel Üretim: Deneyimleri, Olayları, Düşlerini, Umutlarını, Beklentilerini Anlatmak Üzere Basit, Birbiriyle Bağlantılı Tümcelerle Konuşabilir. Düşüncelerini Ve Planlarını Kısaca Açıklayıp Gerekçelendirebilir. Bir Öykü Anlatabilir Ya Da Bir Kitabın Veya Filmin Konusunu (İçeriğini) Anlatabilir, Kendi Tepkilerini Dile Getirebilir.)

Yazma (Bilindik Ya Da Kendini Kişisel Olarak İlgilendiren Konularda Basit, Kendi İçinde Bağlantılı Metin Yazabilir. Deneyim Ve İzlenimlerini İçeren Mektup Yazabilir.)

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Emre TOPÇUOĞLU dedi ki:

  merhaba,

  ispanyolca kursu, istanbul anadolu yakası Kadıköy ilçesinde hangi Halk Eğitim Merkezinde verilmektedir? konu hakkında bilgi verirseniz sevinirim.
  Emre TOPÇUOĞLU

  1. İstanbul Anadolu Yakasında Kayıt Alınan İspanyolca Kursu Bulunmuyor.
   İspanyolca Seviye A1 Şişli Halk Eğitim Merkezi 20 Eylül 2021 Başlangıç.
   İspanyolca Seviye A2 Beşiktaş Levent Natuk Birkan Halk Eğitim 8 Eylül 2021.

BİR YORUM YAZ