Ücretsiz Kurslar Kurs Veren Belediyeler Halk Eğitim Merkezi

İstanbul Beylikdüzü Ücretsiz Kursları

İstanbul Beylikdüzü Ücretsiz Kursları

İstanbul Beylikdüzü Ücretsiz Kursları

İstanbul Beylikdüzü Ücretsiz Kursları Kurs Kayıtları, Beylikdüzü Belediyesi Ücretsiz Kursları, Kurs Merkezleri İletişim Bilgileri.

İstanbul Beylidüzü Belediyesi Ücretsiz Kursları Yaz Dönemi Kültür Sanat Kursları İçin Haziran Ayı İçinde, Okula Takviye Ve Üniversiteye Hazırlık Kurs Kayıtları Temmuz Ayında, Güz Dönemi Kültür Sanat Okulu Kurs Kayıtları İse Eylül Ayında Alınmaktadır.
Kültür Sanat Kış Okullarında 5-13 Yaş Arası Çocuklara Yönelik Ve 14 Yaş Ve Üstüne Yönelik Kurslar Açılmaktadır. Öğrencilere Yönelik Kurslar 6-7-8-9-10-11 Ve 12. Sınıflara Yönelik Verilmektedir. Üniversiteye Hazırlık Kurslarına Üst Yaş Sınırı 21’dir.

Beylikdüzü Belediyesi Kültürsem Kültür Ve Sanat Kursları Çocuk Ve Yetişkin Kategorilerinde Açılmaktadır. Tüm Kurslar Ücretsizdir.
Kurs Kayıtları Yedi Kurs Merkezi İle Belediyenin Resmi İnternet Sitesi Üzerinden Alınır.
Kurslara; Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi, Barış Mahallesi Sosyal Yaşam Merkezi, Beylicium AVM Kurs Merkezi, Kavaklı Kurs ve Kültür Merkezi, Özgecan Aslan Kültür Merkezi, Zübeyde Ana Sosyal Yaşam Merkezi, Fatma Ana Cemevi ve Kültür Merkezi’nin yanı sıra www.beylikduzu.istanbul web sitesi üzerindeki kayıt formu doldurularak da kayıt olunabilecek.

Çocuklar İçin
Vatandaşlar, müzikten dansa, yabancı dil kurslarından el işine kadar farklı pek çok branşta alanında uzman eğitimcilerle bir araya gelecek. 7-13 yaş aralığındaki çocukların katılabileceği kültür ve sanat kurslarında; ingilizce, matematik, resim, bağlama, halk oyunları, modern dans, yaratıcı drama, keman ve gitar branşlarında eğitim verilirken bale branşına ise 5 yaş ve üstü çocuklar başvurabilecek.

Yetişkinlere Yönelik
14 yaş ve üstü vatandaşların katılabileceği yetişkin kurslarında ise vatandaşlar; diksiyon, etkili konuşma, takı tasarım, elde kurdela, halk oyunları, modern dans, resim, keman, gitar, bağlama ve tiyatro alanında eğitimlerden yararlanabilecek. Bunun yanı sıra kursiyerler arapça, ingilizce ve almanca branşlarında alacakları eğitimlerle yabancı dil seviyelerini de ilerletebilecek. Beylikdüzü Belediyesi KÜLTÜRSEM kursları hakkında detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlar, www.beylikduzu.istanbul web sitesini ziyaret edebilir veya 444 09 39 numaralı çağrı hattını arayabilirler.

Mesleki Gelişim Ve Uzmanlık Akademisinde 520 Saat Süreli Katılım Sertifikalı Apartman Teknisyenliği Kursu Açılmaktadır. Yaz Aylarında Çocuklara Yönelik Yaz Spor Okulları Kayıtları Haziran Ayında Alınmaktadır. Yaz Spor Okullarında Temmuz Ayında Başlayan Eğitimler Ağustos Ayı Sonuna Kadar Devam Etmektedir. Yaz Spor Okulunda Futbol, Yüzme, Basketbol, Tenis, Voleybol, Satranç, Tekvando, Jimnastik, Okçuluk, Aikido, Rüzgar Sörfü, Binicilik Vb. Spor Kursları Açılmaktadır.

Beylikdüzü Belediyesi Kış Spor Okulları Kayıtları Ekim – Kasım Aylarında Alınmakta, Kurs Kayıtları Zübeyde Ana Sosyal Yaşam Merkezi, Beylicuim Avm Ve Kavaklı Kurs Merkezinde Alınmaktadır.

Beylidküzü Belediyesi Kurslarına Beylikdüzü İlçesi Sınırlarında İkamet Edenler Katılabilir. Sosyal Ve Kültürel Kurslara Kayıt İçin Kimlik Fotokopisi Ve 2 Adet Fotoğraf İstenmektedir.
Okul Takviye Ve Üniversiteye Hazırlık Kursları Kayıtları İçin Öğrenci Kimlik Fotokopisi, Öğrenci Not Çizelgesi, 2 Adet Fotoğraf Ve Gelir Beyanı İstenir. Öğrenci Not Çizelgesi Karna Yada E-Okul Belgesi, Gelir Beyanı E-Devlet Sitesi Üzerinden Annesi Ve Babası İçin Hizmet Dökümü, Serbest Meslekler İçin Vergi Levhası Fotokopisi İstenir. Kültür Sanat Kurslarına Katılan Kursiyerlere Katılım Belgesi Verilir. Kültür Ve Sanat Kurslarında Bir Kursiyer Sadece Bir Kursa Katılabilir. Kültür Ve Sanat Kurslarına Katılan Kursiyerler Aynı Anda Üniversiteye Hazırlık Ve Okuma Destek Kurslarına Katılabilir. Yaz Döneminde Açılan Kurslar 8 Hafta, Güz Dönemi Kursları İse Mayıs Ayının Son Haftasına Kadar Devam Etmektedir.

İletişim: 444 09 39

Kurslara Kayıtlar 22 Eylül – 4 Ekim 2023 Tarihleri Arasında Online Olarak Yapılacak.
Kurslar 7 Ekim 2023 Tarihinde Başlayacak.

Açılabilen Kurs Programları

7-13 Yaş Grubu Çocuklara Yönelik Kurslar
Diksiyon
İngilizce
Resim
Matematik
Zeka Oyunları
Modern Danslar
Gitar
Keman
Halk Oyunları
Piyano
Drama
Bağlama
Bale (5, 6, 7 Yaş)

Yetişkinlere Yönelik Kurslar (14 Yaş Ve Üzeri)
Resim
İngilizce
Arapça
Almanca
Temel Fotoğrafçılık
Kemençe Eğitimi
Bağlama Eğitimi
Türk Halk Oyunları
Ney Eğitimi
Tiyatro
Takı Tasarımı
Ahşap Yakma Tekniği
Takı Tasarımı

Kurs Merkezleri

Atatürk Kültür Ve Sanat Merkezi:
Adresi: Cumhuriyet Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No: 21 Beylikdüzü İstanbul
Telefon Numarası: 444 039 39

Zübeyde Ana Sosyal Yaşam Merkezi:
Adresi: Gürpınar Mahallesi Millet Caddesi No: 19 Beylikdüzü İstanbul
Telefon Numarası: 444 09 39

Sanatla Yaşam Atölyeleri
Adres: Yaşam Vadisi 1. Etap Beylikdüzü İstanbul

Barış Mahallesi Sosyal Yaşam Merkezi:
Adresi: Barış Mahallesi Enver Adakan Caddesi Peyami Safa Sokak Beylikdüzü İstanbul
Telefon Numarası: 0 212 809 11 72

Fatma Ana Cemevi Ve Kültür Merkezi
Adres: Kavaklı Mahallesi Ayazma Caddesi No: 43 Beylikdüzü İstanbul
Telefonu: 444 09 39

Beylikdüzü FSM Kültür ve Sanat Merkezi

Galeri Beylikdüzü

Nesiller Arası Öğrenme Merkezi- Smart 2

Beylikdüzü Sivas Kongre Binası ve 4 Eylül 1919 Gençlik Merkezi

Online Kurs Kayıtları İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 7 YORUM
 1. Ahmet dedi ki:

  Matematik ve baglama icin Fatma Ana cemevi kayit yapamiyum yardim ci olursaniz sevinirim

  1. Online kayıt sisteminde sorun var, daha sonra yeniden deneyin.

 2. Emine yilma dedi ki:

  Beylikdüzü yaşam vadisi resim atölyesi için kayıt yaptırmak istiyorum bulamadım yardımcı olursanız sevinirim sağlıklı gunler

  1. kayıtlar 22 eylül – 4 ekim 2023 tarihleri arasında online olarak alınacak.

 3. Ali dedi ki:

  Türkçe dil kursu

 4. Anita Behbodi dedi ki:

  Moda tasarım takstil

 5. Ahmet dedi ki:

  Resim kursu için bilgi almak istedim başvuru ve tarihle ilgili hiçbir aydınlatıcı bilgi bulamadım.Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

BİR YORUM YAZ