Ücretsiz Kurslar

İsmek Kurs Online Kayıt İşlemleri

İsmek Kurs Online Kayıt İşlemleri

İstanbul Ücretsiz Kurslar İsmek Kurs Online Kayıt İşlemleri

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İsmek Kurs Online Kayıt İşlemleri Nasıl Yapılır, Ücretsiz Kurs Kayıt Koşulları.

İsmek 2017 Yılı İtibariyle 12 Aylık Eğitime Geçmesiyle Yıl Boyunca Kurslara Kayıt Olunabilmekte. Kurslar Yetişkinler 16 Yaşı Tamamlayanlar, 12 İle 16 Yaş Grubu İle 9 İle 11 Yaş Gruplarına Yönelik Olarak Açılmaktadır.
İsmek Ücretsiz Kursları 235 Kurs Merkezinde, 36 Alanda , 652 Farklı Branşta Ücretsiz Olarak Açılmaktadır. 1996 Yılında 3 Merkezde Hizmet Vermeye Başlayan İsmek Her Geçen Yıl Branş Ve Hizmet Kalitesini Artırarak İstanbullulara Hizmet Veren Bir Halk Üniversitesine Dönüşmüştür.

Aynı Alan İçinde Ders Gün Ve Saati Çakışmayan İkinci Bir Branşa Kayıt Olunabilir. Farklı Alanlardaki İkinci Bir Kursa Kayıt Olunamaz. Genel Branşlarda Bu Şart Aranmaz. (Genel Kurs Listesine Online Kayıt Sayfasından Alan Geçişleri Sekmesi Altından Ulaşılabilir) Örneğin El Sanatları Alanında Bir Kursa Kayıt Olan Bir Kursiyer Yine El Sanatları Alanındaki Başka Bir Kursa Gün Ve Saati Çakışmaması Kaydı İle Kayıt Olabilir. El Sanatları Alanında Bir Kursa Kayıt Olan Kursiyer Bilişim Teknolojisi Alanındaki Bir Kursa Kayıt Olamaz. Kayıt Olunan Kursun Bitiminden Sonra Farklı Bir Alanda İkinci Bir Kursa Kayıt Olunabilir.

İsmek Kurs Ön Kayıtları Online Olarak kursiyer.ismek.org Adresinden Yapılmaktadır. Kurs Kaydınızın Kesin Kayda Dönüşmesi İçin Online Kayıt Sırasında Sistemin Bildirdiği Tarihe Kadar Kayıt Olunan Kurs Merkezine Kimlik Fotokopisi İle Başvurulmalıdır. Kursiyer Sıralaması Kayıt Olunan Tarihe Göre Yapılır. Yedek Kursiyer Olarak Ön Kayıt Olduğunuzda Kursa Kayıt Olan Asil Kursiyerlerden Kursa Katılmayan Olması Durumunda Yedek Kursiyerler Sırasına Göre Çağrılırlar.

Yedek Kursiyer Nedir: Bir Kurs İçin Belli Bir Kontenjan Belirlenir, Örneğin 20 Asil Kursiyer 20 Yedek Kursiyer Olarak Ön Kayıt Alınır. Kursa Katılmayan Asil Kursiyerlerin Yerine Yedek Olarak Kayıt Olanlar Sırasıyla Kursa Çağrılırlar.

Yetişkin Kurslarına Katılmak İçin 16 Yaşını Doldurmuş Olmak Gereklidir. Müzik Kursları İçin 15 Yaşını Dolduranlar Başvuruda Bulunabilir. 18 Yaşından Küçük Tüm Kursiyerlerden Veli Muvafakatnamesi İstenir.

Sponsorlu

Uzmanlık Merkezlerinde, Açılan Kurslara Branş İçin Ön Yeterlilik Şartlarını Taşımak, 16 Yaşının Doldurmuş Olma Şartları Aranır. Uzmanlık Merkezlerine Sınav Yada Mülakat İle Kursiyer Seçimi Yapılır.

Atölye Ve Üretim Sınıflarında Kursiyer Seçimi Sınav Yada Mülakat Yöntemi İle Yapılır.

Önceki Yıllarda Sertifika Alınan Branşa Kayıt Kabul Edilmemektedir. Önceki Yıllarda Sertifika Alınan Branşa Yeniden Kayıt Olanlar Sistem Tarafından Yedek Kursiyer Olarak Listeye Alınır, Sınıfın Kontenjanı Uygun Olması Durumunda Başvurusu Kesin Kayda Dönüşecektir.

İsmek Online Kayıt İşlemleri Nasıl Yapılır

Kursiyer Giriş Ekranında T.C Kimlik Numaranızı, Doğum Tarihinizi Gün, Ay Ve Yıl Olarak Yazarak Giriş Butonuna Tıklayın. Yabancı Uyruklular Yabancı Kursiyer Girişi Butonuna Tıklayarak Geçici T.C Numarası İle Giriş Yapabilir. Geçici Tc. Numarası 11 Haneli Emniyet Müdürlüğünün Verdiği 99 İle Başlayan Numaradır.
İsmek Ön Kayıt Formu, Kayıt Formu, Kurs Tercihi, Eğitimleri, Alan Geçişleri Sekmelerinden Oluşmaktadır.

İsmek Kurs Online Kayıt İşlemleri Kursiyer Formu Daha Önceden Kurslara Kayıt Olduysanız Dolu Olarak Gelebilir. Bilgilerinizi Kontrol Edip Sayfa Altındaki Kursiyer Ön Kayıt Şartnamesini Okudum Anladım Ve Kabul Ediyorum Kısmını İşaretleyip Güncelle Ve Ve Kurs Seç Butonuna Tıklayın. Bilgiler Boş Geldiyse Yıldız İle İşaretli Olanların Doldurulması Zorunludur, Eğitim Bilgileriniz, Çalışma Bilgileriniz, İletişim Bilgilerinizi Doldurunuz.

İsmek Kurs Onilne Kayıt İşlemleri Filitre PaneliKurs Tercihinizi Filtre Panelinden Belirleyebilirsiniz. Kurs Merkezine Yada İstediğiniz Bir Branşa Göre Kurs Filitrelemesi Yapabilirsiniz.
Kurs Filitreleme Panelinde Branş Belirtebilir, İlçeye Göre, İlçedeki Kurs Merkezlerine Göre, Kurs Günlerine Göre, Kurs Başlama Ve Bitiş Tarihlerine Göre Filitreleme Yapılabilir.
Örnek Olarak Kayıt Olmak İstediğiniz Bir Kurs Varsa Branş Kısmında Seçiniz. Belli Bir Kursa Kayıt Olmayacaksanız Branş Seçmenize Gerek Yoktur. İlçe Ve Kurs Merkezi Kısmında İlçenizi Seçiniz. İlçenin Altındaki Kurs Merkezleri Bölümünden İstediğiniz Kurs Merkezini Seçebilirsiniz. Kurs Günleri Bölümünde Varsayılan Olarak Tüm Günler İşaretli Olarak Gelir. Kurs Günü Tercihiniz Varsa Gün Veya Günleri Seçiniz. Kurs Tarihleri Kısmında Kayıt Olmak İstediğiniz Kursun Başlangıç Ve Bitiş Tarihlerini Belirtebilirsiniz. Alttaki Filitrele Butonuna Tıkladığınızda Kurslar Listelenecektir. Seçiminizi İptal Etmek İçin Temizle Butonuna Tıklayın. Filtreleme Bölümünde Branşa Göre, İlçeye Göre, İlçedeki Kurs Merkezine Göre, Günlere Göre, Kursun Başlangıç Ve Bitiş Tarihine Göre Kurs Filitrelemesi Yapılabilir.

İsmek Ücretsiz Kursları KayıtlarıFiltrelediğiniz Şekilde Kayıt Alınan Kurslar Listelenir. Kayıt Olmadan Önce Kontenjan Ve Başvuru Kısmını Kontrol Ediniz. 15 Kişilik Kontenjan Ayrılmış Bir Kurs İçin 15 Başvuru Varsa Kursa Kayıt Olmanız Durumunda Birinci Yedek Kursiyer Olarak Kayıt Olursunuz.

İsmek Ücretsiz Kursları Kayıt İşlemiKursa Kayıt Olmak İçin Seç Butonuna Tıklayın, Açılan Pencerede Branşı Tercih Nedeninizi Belirtin Ve İleriyi Tıklayın. Kursun Başlangıç Ve Bitiş Tarihlerinin Yazıldığı Açılan Pencerede Kayıt Ol Butonuna Tıklayarak Kaydınızı Onaylayın.

İsmek Kurs Kaydı SilmekKurs Kaydınızı Silmek İçin Eğitimlerim Kısmına Tıklayın. Kurs Güncellemesi Yapılmamış İse Ön Kayıt Olduğunuz Kursu Silebilirsiniz. Daha Önce İsmek’den Eğitim Aldığınız Kursları Görmek İçin Eğitimlerin Sekmesi Altındaki Daha Önceki Eğitimlerinizi Listelemek İçin Tıklayın Butonuna Tıklayınız.
Kayıt Olduğunuz Kursun Alan Geçişi Yapılabilecek Branşlarını Görmek İçin Alan Geçişleri Sekmesine Tıklayın. İkinci Branş Olarak Alan Geçişi Aranmayan Kursları Alan Geçişleri Sekmesinde Genel Branşlar Bölümünden Görebilirsiniz.

Açılan Tüm Kurslarda Devam Zorunludur. Kursun Toplam Eğitim Süresinin 5/1’inden Fazla Devamsızlık Yapanlar Sertifika Alma Hakkını Kaybederler. Kurs Sonunda Başarılı Olan Kursiyerler Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Kurs Bitirme Sertifikası Almaya Hak Kazanır. Kurs İçin 15 İle 25 Kişilik Sınıflar Oluşturulur. Yabancı Dil Branşları Hariç Diğer Kurslarda Kursun Açılan Kapasitesi Kadar Yedek Kursiyer Alımı Yapılır. Yabancı Dil Kurslarında Kursun Açıldığı Kontenjan Sayınının Toplam 3 Katı Kadar Ön Kayıt Alımı Yapılır.

İsmek Kursları Haftanın Yedi Günü Sabah, Öğlen, Tam Gün Ve Akşam Grupları Olarak Açılıyor. Sabah Kurs Grupları Saat 09:00’da Başlıyor, Tam Günlük Kurslar 16:10’da Sona Eriyor. Sabah Grubunda Yarım Günlük Açılan Kurslar 09:00 İle 12:10 Arası Yapılıyor. Öğlen Grupları Kursları Saat 13:00 İtibariyle Başlayıp Saat 16:10 İtibariyle Sona Erer. Akşam Grupları Çoğunlukla Saat 18:00’da Başlayıp 21:10’da Sona Erer.
Kurslara Buradan Ön Kayıt Olunabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. Shahlo Matcanıva dedi ki:

  Butik pasta kursuna iki senedir ugraşıyorum ama kayıt yapamıyorum ya sistemde hata oluyor yada kayıt dolmuş oluyor cok üzgünüm😒şahsen başvuru yapmaya gitdigimde de netden başvuru yapılıyor diyorlar

 2. BURCU dedi ki:

  İNGİLİZCE KURSU İÇİN NE ZAMAN KAYIT YAPTIRMAM GEREKİYOR

  1. kurslara eylül ayına kadar ara verildi. kayıtlar https://kursiyer.ismek.istanbul/ adresinden yapılacak.

 3. Cennet dedi ki:

  Ne zaman başlıyor

  1. Eylül ayında başlaması planlanıyor.

 4. Gulden dedi ki:

  Ascilik

BİR YORUM YAZ