Ücretsiz Kurslar Kurs Veren Belediyeler Halk Eğitim Merkezi

İsmek Kurs Online Kayıt İşlemleri

İsmek Kurs Online Kayıt İşlemleri

İstanbul Ücretsiz Kurslar İsmek Kurs Online Kayıt İşlemleri

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İsmek Kurs Online Kayıt İşlemleri Nasıl Yapılır, Enstitü İsmek Ücretsiz Kurs Kayıt Koşulları.

Enstitü İsmek 2017 Yılı İtibariyle 12 Aylık Eğitime Geçmesiyle Yıl Boyunca Kurslara Kayıt Olunabilmekte. Kurslar Yetişkinler 16 Yaşı Tamamlayanlar, 12 İle 16 Yaş Grubu İle 9 İle 11 Yaş Gruplarına Yönelik Olarak Açılmaktadır.

İsmek Ücretsiz Kursları 153 Kurs Merkezinde, 4 Daldı,872 Farklı Branşta Ücretsiz Olarak Açılmaktadır. 1996 Yılında 3 Merkezde Hizmet Vermeye Başlayan İsmek Her Geçen Yıl Branş Ve Hizmet Kalitesini Artırarak İstanbullulara Hizmet Veren Bir Halk Üniversitesine Dönüşmüştür.

İsmek Kurs Ön Kayıtları Online Olarak enstitukayit.ibb.istanbul Adresinden Yapılmaktadır. Kurs Kaydınızın Kesin Kayda Dönüşmesi İçin Online Kayıt Sırasında Sistemin Bildirdiği Tarihe Kadar Kayıt Olunan Kurs Merkezine Kimlik Fotokopisi İle Başvurulmalıdır. Kursiyer Sıralaması Kayıt Olunan Tarihe Göre Yapılır. Yedek Kursiyer Olarak Ön Kayıt Olduğunuzda Kursa Kayıt Olan Asil Kursiyerlerden Kursa Katılmayan Olması Durumunda Yedek Kursiyerler Sırasına Göre Çağrılırlar.

Yedek Kursiyer Nedir: Bir Kurs İçin Belli Bir Kontenjan Belirlenir, Örneğin 20 Asil Kursiyer 20 Yedek Kursiyer Olarak Ön Kayıt Alınır. Kursa Katılmayan Asil Kursiyerlerin Yerine Yedek Olarak Kayıt Olanlar Sırasıyla Kursa Çağrılırlar.

Yetişkin Kurslarına Katılmak İçin 16 Yaşını Doldurmuş Olmak Gereklidir. Müzik Kursları İçin 15 Yaşını Dolduranlar Başvuruda Bulunabilir. 18 Yaşından Küçük Tüm Kursiyerlerden Veli Muvafakatnamesi İstenir.


Uzmanlık Merkezlerinde, Açılan Kurslara Branş İçin Ön Yeterlilik Şartlarını Taşımak, 16 Yaşının Doldurmuş Olma Şartları Aranır. Uzmanlık Merkezlerine Sınav Yada Mülakat İle Kursiyer Seçimi Yapılır.

Atölye Ve Üretim Sınıflarında Kursiyer Seçimi Sınav Yada Mülakat Yöntemi İle Yapılır.

Önceki Yıllarda Sertifika Alınan Branşa Kayıt Kabul Edilmemektedir. Önceki Yıllarda Sertifika Alınan Branşa Yeniden Kayıt Olanlar Sistem Tarafından Yedek Kursiyer Olarak Listeye Alınır, Sınıfın Kontenjanı Uygun Olması Durumunda Başvurusu Kesin Kayda Dönüşecektir.

İsmek Online Kayıt İşlemleri Nasıl Yapılır

Kurslara Buradan Ön Kayıt Olunabilir.

Linkteki Sayfadan Açılabilecek Kursları İnceleyin.

Mesleki Eğitim Dalında Bilişim Teknolojileri, Gastronomi Ve Mutfak Sanatları, Çocuk Gelişimi Ve Eğitimi, Moda Tasarım Ve Tekstil Teknolojisi, Robotik Ve İnovasyon, Grafik Ve Teknik Tasarım, Turizm Ve Otelcilik, Muhasebe Ve Finansman, Mesleki Teknik Eğitimler, Ziraat, Yönetim Ve Hizmet, Güzellik Ve Saç Bakım Hizmetleri Alanlarında Kurslar Açılmaktadır.

Kişisel Gelişim Dalında, Dil Eğitimleri, Kişisel Gelişim Ve Eğitim Alanlarında Kurslar Açılmaktadır.

Güzel Sanatlar Dalında, Müzik, Sanat Ve Tasarım, Sahne Ve Gösteri Sanatları Alanlarında Kurslar Açılmaktadır.

El Sanatları Ve Zanaat Dalında, Süsleme Sanatları, Kuyumculuk Ve Takı Tasarımı, Tekstil Tasarımı, Örgü Ve İşleme Sanatları, Ahşap Tasarımı Ve Teknolojileri Alanlarında Kurslar Açılmaktadır.

Hemen Kayıt Ol Sayfasına Gidin. Üyeliğiniz Varsa Giriş Yapın, Yoksa Yeni Üyelik Oluşturun.
Enstitü İsmek Uzaktan Eğitim Alanında Toplam 122 Programda Eğitim Vermektedir. Sayfadan Açılabilecek Kursları İnceleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. Shahlo Matcanıva dedi ki:

  Butik pasta kursuna iki senedir ugraşıyorum ama kayıt yapamıyorum ya sistemde hata oluyor yada kayıt dolmuş oluyor cok üzgünüm😒şahsen başvuru yapmaya gitdigimde de netden başvuru yapılıyor diyorlar

 2. BURCU dedi ki:

  İNGİLİZCE KURSU İÇİN NE ZAMAN KAYIT YAPTIRMAM GEREKİYOR

  1. kurslara eylül ayına kadar ara verildi. kayıtlar https://kursiyer.ismek.istanbul/ adresinden yapılacak.

 3. Cennet dedi ki:

  Ne zaman başlıyor

  1. Eylül ayında başlaması planlanıyor.

 4. Gulden dedi ki:

  Ascilik

BİR YORUM YAZ