<style>.lazy{display:none}</style>İşkur Meslek Edindirme MEK Kursları İş Garantili Kurslar
Ücretsiz Kurslar Kurs Veren Belediyeler Halk Eğitim Merkezi

İşkur Meslek Edindirme MEK Kursları

İşkur Meslek Edindirme MEK Kursları

İşkur Meslek Edindirme MEK Kursları

Türkiye İş Kurumu İşkur Meslek Edindirme MEK Kursları, Meslek Edindirme MEK İş Garantili, Meslek Edindirme MEK İstihdam Garantisiz Ve MEK Özel Politika Kursları Olarak Açılmaktadır.

İşkur Meslek Edindirme MEK Kurslarına Katılabilmek İçin İşkur’a Üye Olmak Gereklidir. Üyeliğiniz Yoksa Buradan Üye Olabilirsiniz. Türkiye İş Kurumu İşkur Kurslarına Katılmak İçin İşsiz Olmak, 15 Yaşını Tamamlamış Olmak, Kursun Özel Şartlarını Taşımak, İş Ve Meslek Danışmanlığı Hizmetlerinden Faydalanmış Olma Ve Emekli Olmamak Gereklidir.

İşkur Meslek Edindirme MEK Kurslarına Devam Zorunludur. Kurslarda Doktor Raporu İle En Fazla 5 Gün İzin Dışında Hangi Sebeple Olursa Olsun Kursun Toplam Eğitim Süresinin 1/10’undan Fazla Devamsızlık Yapan Kursiyerin Kursla İlişkisi Kesilir. Meslek Edindirme Kursları En Fazla 160 Gün Süre İle Açılabilir.

İşkur Meslek Edindirme Kurslarına Katılan Kursiyerlere Günlük 25 İle 45 Türk Lirası Aylık Olarak Açılan Hesaplarına Ödenir. MEK İstihdam Garantisiz Kurslarda Günlük 25 Türk Lirası, MEK İş Garantili Kurslarda Günlük 35 Türk Lirası, Sanayi Sektöründe Açılan İş Garantili Kurslarda Günlük 45 Türk Lirası, Geleneksel Meslekler Kapsamında Açılan Kurslarda Günlük 35 Türk Lirası, Hükümlülere Yönelik Açılan Kurslarda Günlük 20 Türk Lirası Aylık Olarak Ödenir. Kursa Katılmadığınız Günler İçin Ödeme Yapılmaz.

İşkur Kurs Arama Nasıl Yapılır
Türkiye İş Kurumu Kurs Arama Sayfasında Bulunduğunuz İli Seçerek Seçimi Daraltınız. Kurs Arama Sayfasında Cinsiyet, Alt Ve Üst Yaş Sınırı, Başlangıç Ve Bitiş Tarihi, Ve Kurs Türü Seçerek Arama Yapabilirsiniz. Kurslara Başvuruda Bulunmak İçin Giriş Yapmanız Gereklidir.

Giriş Yaptıktan Sonra Kurs Numarasına Tıklayın, Açılan Sayfada Kurs İçin İstenilen Şartları Taşıyorsanız Sayfanın Altındaki Başvur Butonu İle Kursa Başvurun. Kursa Başvuranlara İşkur’a Üye Olurken Varsayılan İletişim Adresi Olarak E-Posta Seçilmiş İse Mülakat Tarihi, Yeri Ve Saati E-Posta Olarak, Cep Telefonu Seçilmiş İse Mülakat Tarihi, Yeri Ve Saati Kısa Mesaj İle Gönderilir. Yapılan Mülakat Sonucunda Kursa Katılacak Kişiler Belirlenir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ