<style>.lazy{display:none}</style>İşkur Typ Toplum Yararına Programlar Türkiye İş Kurumu
Ücretsiz Kurslar Kurs Veren Belediyeler Halk Eğitim Merkezi

İşkur Typ Toplum Yararına Programlar

İşkur Typ Toplum Yararına Programlar

İşkur Typ Toplum Yararına Programlar

Türkiye İş Kurumu İşkur Typ Toplum Yararına Programları 18 Yaşını Tamamlamış İşkur’a Kayıtlı İşsizler Katılabilmektedir. İşkur Toplum Yararına Programlarına Katılanlara Asgari Ücret Ödenir.

İşkur Typ Kurslarına Katılanlar Üç Farklı Yöntem İle Belirlenmektedir. Birinci Yöntem Noter Kurası, İkinci Yöntem Liste Yöntemi Başvuranlardan Mülakat Veya İş Ve Meslek Danışmanı Katılımıyla Belirlenmesi, Üçüncü Yöntem %80 Noter Kurası Ve %20 Liste Yöntemi İle Belirlenir.

İşkur Typ Toplum Yararına Çalışma Programları Her Program İçin En Fazla 9 Ay, Haftalık Çalışma Süresi 45 Saattir. Programa 9 Ay Süre İle Katılanlar 3 Ay Bekledikten Sonra Yeni Bir Typ Programına Başvuruda Bulunabilir. Bir Katılımcı Aynı Kurum Yada Kuruluşun Programından En Fazla 2 Kez Faydalanabilir.

İşkur Toplum Yararına Program Uygulama Alanları
Kamusal Altyapı Yenileme, Çevre Temizliği, Ağaçlandırma, Vadi Ve Derelerin Islahı, Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Okulların Çevre Düzenlemesi Ve Bakım Onarım Ve Temizlik İşleri, Erozyon Engelleme Çalışmaları, Park Düzenleme Ve Diğer Alanlarda Açılmaktadır.

Katılım Koşulları
18 Yaşının Tamamlamış İşkur’a Kayıtlı Olmak, Açık Öğretim Öğrencileri Hariç Öğrenci Olmamak, Emekli-Malul-Dul Ve Yetim Aylığı Almıyor Olmak, Programdan Faydalanmaya Başlanılan Gün İtibariyle Sosyal Yardım Bilgi Sisteminden Yapılacak Sorgulamada Her Hangi Bir Nakdi Yada Sosyal Yardım Almamak.


Programdan Yararlanamayacak Olanlar
İşkur Toplum Yararına Program Dışında Başka Bir Program Yada Kurstan Faydalananlar 6 Ay Geçmeden Programa Başvuramaz.
Mazeretsiz Olarak Programdan Ayrılanlar Yada Kendi Kusurları Dolayısıyla Programla İlişkileri Kesilenler Son Faydalanma Tarihinden 24 Ay Geçmeden Programı Katılamaz.

Katıldığı Typ Programından Sonra İşkur Tarafından Teklif Edilen Niteliklerine Uygun En Az 3 İş Teklifini Mazeretsiz Olarak Kabul Etmeyenler, Son Faydalanma Tarihlerinden İtibaren 24 Ay Geçmeden Yeniden Programa Başvuruda Bulunamaz.

Her Hangi Bir Kurs Yada Programa Katılmama Yönünde Yaptırım Uygulananlar Yaptırım Süresi Boyunca Programa Katılamazlar.
Katıldığı Typ Programı İle Mazeretli Yada Mazeretsiz Olarak İlişkisi Kesinler Aynı Programa Katılamazlar.

İşkur Typ Toplum Yararına Programı Aramak İçin Buraya Tıklayın.

Arama Yapmak İçin Sayfa Üstündeki Ara Butonuna Tıklayın. Typ Arama Ekranında Typ Numarası İle, Başvuru Ve Başlangıç Tarihleri, Şehir, Uygulama Alanı Seçerek Arama Seçimizi Daraltabilirsiniz.
Başvuruda Bulunmak İçin İşkur Üyeliğinizin Olması Gereklidir. Üyeliğiniz Yoksa Buradan Üyelik Oluşturabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ