Ücretsiz Kurslar

Hem Braille Alfabesi İle Dini Kavramlar Öğreticiliği

Hem Braille Alfabesi İle Dini Kavramlar Öğreticiliği

Hem Braille Alfabesi İle Dini Kavramlar Öğreticiliği

Halk Eğitim Hem Braille Alfabesi İle Dini Kavramlar Öğreticiliği Kursu Eğitim Süresi 64 Saattir. Kurs Türkiye Genlindeki 987 Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde Talepler Doğrultusunda Açılabilir.

Halk Eğitim Merkezlerinde Kişisel Gelişim Alanı Altında Açılan Braille Alfabesi İle Dini Kavramlar Öğreticiliği Kursuna İlahiyat Fakültesi Yada Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği Mezunları Yada İlahiyat Ön Lisans Bölümü Mezunlarından, Braille Alfabesi Kurs Programı (MEB Onaylı) Sertifikası Sahipleri, Görme Engellilerle İletişim Kurabilecek Bedensel Ve Zihinsel Özellikleri Taşıyanlar Katılabilir.

Kursu Bitiren Bireylerin Sosyal Gelişimlerini Sağlamaları, Temel Yaşam Becerileri Kazanmaları, Bilişsel Hazırlık Ve Akademik Becerilerini Geliştirmeleri, Günlük Yaşam Ve Öz Bakım Becerileri Kazanmaları, Görsel – Dokunsal Ve İşitsel Alı İle İlgili Becerilerini Geliştirmeleri, Braille Alfabesi İle Türkçe Okuma Yapabilmeleri Ve Yazabilmeleri, Braille Alfabesi İle Kuran-I Kerim Okuyabilmeleri, Din Eğitimi Ve Manevi Gelişimlerine Katkı Sağlamaları, Öz Güvenlerini Artırmaları, Değerler Eğitimi Konusunda Farkındalıklarını Geliştirmeleri Amaçlanmıştır.

Kursun Konuları
12 Saat Süreli Braille Türkçe Okuma Yazma Ve Sayıları Tanıma
46 Saat Süreli Braille Kuran-I Kerim Okuma
6 Saat Süreli Görme Engelli Bireylere Destek Olma Ve Bu Alanda Yapılan Çalışmalar

Kurs Sonunda Başarılı Olan Kursiyerlere Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Kurs Bitirme Belgesi Verilir. Kurs Programı Günde 4 Saat Olarak Haftada 8 Saat Şekilde Toplam 64 Saat Sürelidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ