Ücretsiz Kurslar

Halk Eğitim Makyaj Yapma Teknikleri Kursu

Halk Eğitim Makyaj Yapma Teknikleri Kursu

Halk Eğitim Makyaj Yapma Teknikleri Kursu

Halk Eğitim Makyaj Yapma Teknikleri Kursu Eğitim Süresi 208 Saattir. Kurs Türkiye Genelindeki 987 Halk Eğitim Merkezinde Halktan Gelen Taleplere Göre Açılabilir.

Kursa Devam Zorunlu Olup, Kursun Sonunda Başarılı Olan Kursiyerlere Mili Eğitim Bakanlığı Onaylı Sertifika Verilir.
Halk Eğitim Makyaj Yapma Teknikleri Kursuna En Az İlkokul Mezunu Olan, 13 Yaşını Tamamlamış Olanlar Katılabilir. Kursun Eğitimi Teorik Ve Pratik Olarak Yapılır, Günde En Fazla 8 Saat Olarak Açılabilir.

Kursun Konuları

48 Saat Süreli Temel Çizim Ve Renklendirme:
Temel Çizim Ve Renklendirme Teknikleri İle Yüzey Düzenlemeleri Yapmak.

12 Saat Süreli Kişisel Hijyen:
Hijyen Kurallarına Ve Kıyafetin İşe Uygunluğuna Dikkate Alarak İş Öncesi Kişisel Hazırlık Yapmak.

12 Saat Süreli Salon Hazırlığı Ve Hijyeni:
Hijyen Kurallarına Uyarak Salon Hijyenini Sağlama, Çalışma Ortamındaki Araç, Gereçleri Ve Malzemeyi Kullanıma Hazır Hale Getirme, Kuaför Salonunun Temizliği, Cilt Bakımı Salonu Temizliği, Makyaj Odasının Temizliği Ve Araç Gereçlerin İle Makyaj Uygulamasına Hazır Hale Getirilmesi Konularında Eğitim Verilir.

Sponsorlu

10 Saat Süreli Müşteri Karşılama Ve Uğurlama:
Nezaket Kurallarına Uygun Olarak Güler Yüzle Müşteri Karışılama Ve Müşteriyi Uğurlama.

18 Saat Süreli Makyaj Kozmetikleri:
Makyaj Kozmetiklerini İhtiyaç Ve Kaliteye Göre Ekonomik Olarak Tedarik Etmek. Fondöten, Yüz Pudraları, Allıklar, Göz Maskesi, Dudak Boyaları, Özel Makyaj Kozmetiklerini Kalite Ve Ekonomiklik İlkelerine Göre Tedarik Etme Konularında Eğitim Verilir.

12 Saat Süreli Temel Makyaj İlkeleri:
Yüz Anatomisini Oval Yüz Anatomisine Göre Yüz Anatomisi İle Oval Yüz Anatomisinin Karşılaştırılması, Makyaj İçin Renklerin Doğru Oluşturulması, Işık Ve Makyaj İlişkisini Kompozisyona Uygun Olarak Yapılması.

20 Saat Süreli Kaş Ve Kirpik Şekillendirme:
Kaş Şekillendirme Yöntemleri İle Kaşları Şekillendirme, Kaş Ve Kirpikleri Tekniğine Uygun Olarak Boyama Konularında Eğitim Verilir.

30 Saat Süreli Standart Makyaj:
Tekniğine Uygun Makyaj Yapma, Dekolte Makyajı Yapma, Göz Makyajı Yapma, Yanaklara Allık Uygulamak, Dudaklara Dudak Kalemi Ve Ruj Uygulama, Cilt Özelliklerini Dikkate Alarak Makyaj Sabitleyici Kozmetik Ürünü Uygulama, Cilde Zarar Vermeden Makyajı Temizleme Konularında Eğitim Verilir.

46 Saat Süreli Makyaj Çeşitleri:
Tekniğine Ve Hijyen Kurallarına Uyarak Doğal Makyaj Uygulaması, Düzeltici Makyaj Uygulaması, Kamuflaj Makyajı Uygulama, Özel Gün Makyajı Uygulama, Olgun Makyajı Uygulama, Uygun Porselen Makyajı Uygulama Konularında Eğitim Verilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ