Ücretsiz Kurslar

Halk Eğitim Temel Makyaj Kursu

Halk Eğitim Temel Makyaj Kursu

Halk Eğitim Temel Makyaj Kursu

Halk Eğitim Temel Makyaj Kursu Eğitim Süresi 176 Saattir. Türkiye Genelindeki Tüm İlçelerde En Az 1 Adet Bulunan Halk Eğitim Merkezlerinde Halktan Gelen Talepler Ve Yapılan Alan Taramaları Sonucunda Kurs Açılabilmektedir. Kursta Eğitimler Teorik Ve Uygulamalı Olarak Günde En Fazla 8 Saat Olarak Verilir. Kurs Halk Eğitim Merkezlerinde Yapılan Planlamaya Göre Haftada 1 Gün İle 6 Gün Olarak Açılabilir. Haftada 1 Gün Günde 8 Saat Olarak Açılan Temel Makyaj Kursu 22 Hafta (5,5 Ay), Haftada 2 Gün Günde 8 Saat Olarak Açılan Kurs İse 11 Haftada Sona Erer. Kurs Sonunda Sertifikalar Yoğunluğa Göre 15 Gün İle 2 Arası Bir Süre İçerisinde Halk Eğitim Merkezinden Şahsen Alınabilir.

Temel Makyaj Kursuna En Az İlkokul Mezunu Olan, 13 Yaşının Tamamlamış Olanlar Katılabilir. Kursta Devam Zorunlu Olup Kurs Sonunda Başarılı Olan Kursiyerlere Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Kurs Bitirme Sertifikası Verilir.

Halk Eğitim Temel Makyaj Kursu Konuları

48 Saat Süreli Temel Çizim Ve Renklendirme:
Temel Çizim Ve Renklendirme Teknikleriyle Yüzey Düzenlemeleri Yapmak.

24 Saat Süreli Yüz Ve Saç Şekilleri:
Yüz Şekilleri Çizerek Düzeltme Teknikleri Uygulama, Güz Şekilleri Çizerek Düzeltme Teknikleri Uygulama, Dudak Şekilleri Çizerek Düzeltme Teknikleri Uygulama, Kaş Şekilleri Çizerek Düzeltme Teknikleri Uygulama, Çene Şekilleri Çizerek Düzeltme Teknikleri Uygulama, Burun Şekilleri Çizerek Düzeltme Teknikleri Uygulama, Değişik Yüz Şekillerine Uygun Saç Şekilleri Belirlemek Konularında Eğitim Verilir.

Sponsorlu

12 Saat Süreli Kişisel Hijyen:
Hijyen Kurallarına Uyarak Kişisel Bakım Yapma, Yapacağı İşe Uygun Farklı İş Kıyafetlerini Giymek, Hizmet Sunarken Fiziksel Sağlığını Korumak İçin Vücut Mekaniklerine Uygun Hareket Etmek Konularında Eğitim Verilir.

12 Saat Süreli Dekolte Ve Yüz Masajı:
Tekniğine Uygun Olarak Dekolte Ve Yüze Temizleme Masajı Uygulamak, Tekniğine Uygun Olarak Dekolte Ve Yüze Bakım Masajı Uygulamak Konularında Eğitim Verilir.

20 Saat Süreli Kaş Ve Kirpik Şekillendirme:
Kaş Şekillendirme Yöntemleri İle Kaşlara Şekil Verme, Kaş Ve Kirpikleri Tekniğine Uygun Olarak Boyama Konusunda Eğitim Verilir.

18 Saat Süreli Makyaj Kozmetikleri:
Makyaj Kozmetiklerini İhtiyaç, Kalite Ve Ekonomiklik İlkelerine Uygun Olarak Tedarik Etmek.

12 Saat Süreli Temel Makyaj İlkeleri:
Yüz Anatomisini Oval Yüz Anatomisine Göre Yüz Anatomisi İle Oval Yüz Anatomisinin Karşılaştırır, Makyaj İçin Renkleri Doğru Oluşturmayı Açıklar, Işık Ve Makyaj İlişkisini Kompozisyona Uygun Olarak Açıklamak Konularında Eğitim Verilir.

30 Saat Süreli Standart Makyaj:
Tekniğine Uygun Baz Makyajı, Göz Makyajı, Yanaklara Allık Uygulama, Dudak Kalemi Ve Ruj Uygulama, Cilt Özelliklerini Dikkate Alarak Makyaj Sabitleyici Kozmetik Uygulaması, Cilde Zarar Vermeden Makyajı Temizleme Konularında Eğitim Verilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 11 YORUM
 1. Yusra dedi ki:

  Makyaj ile ilgili kurs almak istiyorum

  1. E-Yaygın Sitesinden E-Devlet Şifresi İle Giriş Yaparak Kurslar İçin Başvurulabilir. Kurs Açılması Talebinde Bulunulabilir.

 2. Sinem dedi ki:

  Makyözlük kursunda ücret varmıdır kurs bitince biyetde çalışabiliyormuyuz

  1. halk eğitim merkezlerinde kurslar ücretsizdir, isteyenler okul aile birliğine bağış yapabilir, işbirliği halinde açılan bazı kurslar ücretli olarak açılabilir. kurs sonuda alacağınız sertifika ile iş bulma şansınız aratacakdır.

 3. sulgun hudaynazarova dedi ki:

  ucretsiz kurslardan kuaforlik kurslarini okamak istiyorum

 4. sulgun hudaynazarova dedi ki:

  yardaminizla okumak bilmek ovrenmek istiyorum yardamci olursaniz sevinirim

  1. halk eğitim merkezlerine kurs için başvurunuz, her ilçede en az 1 adet halk eğitim merkezi bulunur. yıl boyunca kurslara ön kayıt olunabilir.

  2. Esma dedi ki:

   Meraba peki kurslara kayıt halk eğitim merkezlerinden mi oluyo yoksa online mı olur

   1. halk eğitim merkezlerinden de olunabilir, http://e-yaygin.meb.gov.tr/ adresinden üyelik oluşturup kayıt olunup da olunabilir.

    1. Souleika dedi ki:

     Merhaba ben Ankara’da yaşıyorum. Bu kursa katılmak istiyorum . Ücretsiz olduğunu gördüm doğru mu. Gerçekten kalıcı makyajı öğrenmek istiyorum

     1. kalıcı makyaj kursu güzellik ve saç bakım hizmetleri alanı altında halk eğitim merkezlerinde taleplere göre açılabilmektedir. her ilçede halk eğitim merkezi bulunmaktadır.

BİR YORUM YAZ