Ücretsiz Kurslar Kurs Veren Belediyeler Halk Eğitim Merkezi

Halk Eğitim Ev Yemekleri Hazırlama Kursu

Halk Eğitim Ev Yemekleri Hazırlama Kursu

Halk Eğitim Ev Yemekleri Hazırlama Kursu

Halk Eğitim Ev Yemekleri Hazırlama Kursu Eğitim Süresi 192 Saattir. Türkiye Genelindeki Halk Eğitim Merkezlerinde Taleplere Göre Açılabilen Ev Yemekleri Hazırlama Kursu Ön Kayıtları Yıl Boyunca Yapılabilir. Yemek Kursu.

Kurs Eğitimleri Teorik Ve Uygulamalı Olarak Verilir. Kurs Sonunda Başarılı Olan Kursiyerler Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Sertifika Almaya Hak Kazanır. Kursa Okuryazar Olanlar Katılabilir.

Programın Amaçları
Ev Yemekleri Kursunu Bitiren Bireyin;
1. Kişisel Bakımını Yapması,
2. Hijyen Ve Sanitasyon Kurallarını Uygulaması,
3. Besinleri İşleyerek Saklama, Çeşitli Çorbalar Pişirmesi,
4. Et Yemekleri Pişirmesi,
5. Yumurta Ve Yumurta İle Hazırlanan Yiyecekleri Pişirmesi,
6. Kuru Baklagil Yemekleri Pişirmesi,
7. Sebze Yemekleri Pişirmesi,
8. Tahıl Yemekleri Pişirmesi Amaçlanmaktadır.

Halk Eğitim Ev Yemekleri Hazırlama Kursu Konuları

8 Saat Süreli Kişisel Bakım:
Vücut Temizliği, El Ve Ayak Bakımı, Ağız Ve Dış Bakımı Ve Sağlığı, Saç Bakımı, Cilt Bakımı, Formda Kalmak Konularında Eğitim Verilir.

24 Saat Süreli Sanitasyon Ve Hijyen Kuralları:
Yiyecek Hijyeni, Çalışma Ortamı Hijyeni, Ekipman Hijyeni, Gıda Güvenliği İle Mevzuat Ve Sistemler, Besinleri İşleme, Besin İşleme Yöntemleri Konularında Eğitim Verilir.

32 Saat Süreli Çeşitli Çorbalar:
Çorba Pişirmek İçin Ön Hazırlık, Ezme, Unlu, Taneli, Ulusal Çorbalar, Hazır Reçetelerin Bulunduğu Kaynaklar Konularında Eğitim Verilir.

32 Saat Süreli Et Yemekleri:
Et Yemekleri Pişirmek İçin Ön Hazırlık, Kuru Isıda Et Yemekleri Pişirmek, Sulu Et Yemekleri Pişirmek, Yağda Et Yemekleri Pişirmek, Etlerle Hazırlanan Mezeler Ve Salatalar Konularında Eğitim Verilir.

32 Saat Süreli Kurubaklagil Yemekleri:
Etli Kurubaklagil Yemekleri, Zeytinyağlı Kurubaklagil Yemekleri, Kurubaklagillerle Hazırlanan Mezeler Ve Salatalar, Hazır Reçetelerin Bulunduğu Kaynaklar Konularında Eğitim Verilir.

32 Saat Süreli Sebze Yemekleri:
Soğuk, Sıcak Sebze Yemekleri, Sebze Salata Ve Garnitürleri, Hazır Reçetelerin Bulunduğu Kaynaklar Konularında Eğitim Verilir.

32 Saat Süreli Tahıllar:
Makarna Pişirme, Pilav Pişirme, Tahıllarla Hazırlanan Mezeler Ve Salatalar, Hazır Reçetelerin Bulunduğu Kaynaklar Konularında Eğitim Verilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Cansu Kaleli dedi ki:

  Ben de ev yemekleri eğitimi kursu almak istiyorum Tekirdağ Çerkezköy de yaşıyorum 27 yaşındayım kurs ile ilgili bilgi almak istiyorum

  1. tekirdağ ilinde Kayıt alınan ev yemekleri hazırlama kursu bulunmuyor. halkeğitim merkezlerniden yada e-yaygın sisteminden kurs açılması talebinde bulunulabilir.

 2. Başak dedi ki:

  Bende bu kursa katılmak istiyorum nasıl gidiliyor bi bilgi verebilir mısınız?

  1. linkten ili seçin, kurs alanı olarak aile ve tüketici bilimleri seçin, kurs adı olarak ev yemekleri hazırlama seçip kurs bul butonuna tıklayın. seçtiğiniz ilde kayıt alınan kurs varsa listelenir.
   açılması talep edilen kurslar için yıl boyunca halk eğitim merkezlerinden ön kayıt formu doldurulabilir.
   http://www.hbo.gov.tr/YayginEgitim/EYaygin

 3. Zeynep aydın dedi ki:

  Ev yemekleri hazırlama kursuna kayıt yaptırmak istiyorum halk eğitim kursları kaliteli ve çok iyi bir eğitim veriliyor ben de yararlanmak isterim

BİR YORUM YAZ