Ücretsiz Kurslar

Halk Eğitim Merkezleri Arapça Kursları

Halk Eğitim Merkezleri Arapça Kursları

Halk Eğitim Merkezleri Arapça Kursları

Halk Eğitim Merkezleri Arapça Kursları Türkiye Genelindeki 987 Halk Eğitim Merkezinde Halktan Gelen Taleplere Göre Açılabilmektedir. Kurslara Yılın 12 Ayında Ön Kayıt Olunabilir. Yeterli Talep Oluşan Kurs Programı Açılabilir. Ön Kayıt Olanlara Kursun Açılması Durumunda Kısa Mesaj İle Bilgi Verilir.

Halk Eğitimde Arapça Kursu Yabancı Dil Alanı Altında Arapça Seviye A1, Seviye A2 Ve Seviye B1 Olarak Açılabilmektedir.

Arapça Seviye A1 Kursu:
Kursun Eğitim Süresi 136 Saattir. Devam Zorunludur, Kursun Sonunda Başarılı Olan Kursiyerlere Milli Eğitim Onaylı Sertifika Verilir.
Kursa En Az Okur Yazar Olan Ve 14 Yaş Ve Üzeri Olanlar Katılabilir.

Arapça Seviye A2 Kursu:
Kursun Eğitim Süresi 160 Saattir. Kursa Arapça Seviye A1 Kurs Programı Sertifikası Sahibi Olan Yada Kursu Verecek Öğretmen Tarafından Yapılacak Olan Seviye A1 Sınavında Başarılı Olanlar Katılabilir. Kursun Sonunda Başarılı Olanlara MEB Onaylı Sertifika Verilir.

Arapça Seviye B1 Kursu:
Kursun Eğitim Süresi 320 Saattir. Kursa Seviye A2 Belgesi Sahibi Olan Yada Kursu Verecek Öğretmen Tarafından Yapılacak Olan Arapça Seviye A2 Sınavında Başarılı Olanlar Katılabilir.
Kurslar Günde En Fazla 8 Saat Olarak Kursiyer Talepleri De Göz Önünde Bulundurularak Hafta İçi Ve Hafta Sonu Grupları Olarak Açılabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. ECE dedi ki:

    Kurs ne zaman açılır?

    1. Kurslar yıl içinde açılabiliyor. E-yaygın sitesinden kayıt olunabilir.

BİR YORUM YAZ